KETO krem z orzechami laskowymi

KETO krem z orzechami laskowymi

Uwaga! Do słodkiej rodziny firmy Nutura dołączyła nowość postaci KETO kremu i my w ramach współpracy z tą firmą otrzymałyśmy krem do testu. Warto zaznaczyć, że krem jest odpowiedni dla wegan, czyli nie zawiera też laktozy, dodatkowo jest bez glutenu, białego cukru, oleju palmowego a słodzony jest erytrytolem. Do tego nie zawiera kakao a ciemny kolor zawdzięcza karobowi. Ciekawych tej nowości zapraszamy na recenzję.






Nazwa: KETO krem z orzechami laskowymi
Firma: Nutura
Skład: orzeszki ziemne prażone 34%, tłuszcz shea, substancja słodząca: erytrytol, orzechy laskowe 10%, karob 8%, olej kokosowy MCT 6%, aromaty naturalne, emulgator: lecytyna słonecznikowa, sól himalajska 0,4%.
Masa netto: 250g
Wartości odżywcze:
100g/ 589 kcal, tłuszcz – 55g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 16,8g, węglowodany – 22g w tym cukry – 5,7g, błonnik – 6,9g, białko – 12g, sól – 0,4g
Informacje dodatkowe: wegański, bez oleju palmowego, bez cukru, bez laktozy, bez glutenu
Sklep: Sklep Nutura
Cena: 15,99 zł

Nasza opinia
Smak: Z kremu wytrąca się sporo tłuszczu, więc trzeba go przed spróbowaniem porządnie wymieszać i wtedy jego konsystencja jest gładka, kremowa i nieco lejąca. Jeśli taki wymieszany krem włożycie do lodówki na parę godzin to będziecie mieć zwartą, pralinkową masę np. do posmarowania kanapki. W smaku czujemy od razu orzechy oraz charakterystyczną słodycz erytrytolu. Jeśli chodzi o orzechy to możemy się trochę zaskoczyć, ponieważ najbardziej czuć fistaszki i delikatny posmak orzechów laskowych. Mimo, że opakowanie sugeruje nam tylko orzechy laskowe to jednak orzechy ziemne występują na pierwszym miejscu w składzie. Nie wiemy czy jesteście fanami karobu, my go lubimy właśnie w tego typu kremach i uważamy, że karobowy smak tutaj bardzo fajnie pasuje. Całość jest dość słodka ale na wyważonym poziomie.

Ocena: Ogólnie nowy krem to bardzo udana nowinka a konsystencja aż domaga się używania go do deserów i ciast, szczególnie jako polewa, bo nie trzeba specjalnie kremu podgrzewać aby uzyskać lejącą konsystencję na polewę a do tego zastyga w lodówce. Jedyną rzeczą, którą byśmy poprawiły to albo zdecydowanie większy udział orzechów laskowych w składzie albo zmiana etykiety, na której obok dużych orzechów laskowych pojawiłyby się równej wielkości orzeszki ziemne, aby skład produktu był jak najbardziej oczywisty.


Skala: 5 pand
TARTA BUDYNIOWA z malinami i sezamem ( bez glutenu, laktozy i wegańska )

TARTA BUDYNIOWA z malinami i sezamem ( bez glutenu, laktozy i wegańska )

Szybka wegańska tarta budyniowa z malinami! Dlaczego szybka? Ponieważ budyń żeluje się za sprawą agaru na tyle szybko aby zjeść tartę już tego samego dnia :) Jeśli jesteście fanami połączenia kruchego ciasta z budyniem oraz gorzkiego sezamu z kwaskowatymi malinami to jest to przepis specjalnie dla Was! 😍
Chcecie zobaczyć, krótki filmik z przygotowania? Zapraszamy na nasz IG (tutaj)!!! 💛




Składniki (śr.20cm):

Kruche ciasto
-200g płatków owsianych (np.bzg)
-50g pasty orzechowej
-50g tahini
-50g sezamu
-50g syropu klonowego

Masa budyniowa
-200ml mleka kokosowego
-300ml napoju roślinnego
-opakowanie budyniu waniliowego
-1 płaska łyżeczka agaru
-4 łyżki ksylitolu
-maliny (ok.100g)

Dodatkowo
-biała czekolada (np. wegańska)

KRUCHE
1)Płatki owsiane oraz sezam zmiel na drobno.
2)Dodaj tahini, pastę orzechowa, syrop klonowy i zagniataj ciasto. Struktura ma być mokrego i lepkiego piasku.
3)Wyłóż 3/4 ciasta na blaszkę i podociskaj dokładnie dłonią, a resztą ciasta wylep również boki.
4)Piecz około 20 min w 180’C do wyraźnego zarumienienia.

BUDYŃ
5)Do garnuszka wlej mleko kokosowe i 200ml napoju roślinnego, dodaj agar i dokładnie wymieszaj. Gotuj na średnim gazie.
6)W tym czasie w 100ml napoju rozrób budyń i ksylitol po czym wlej całość do garnuszka kiedy jego zawartość się zagotuje. Gotuj na małym gazie aż zrobi się gesty budyń.
7)Na przestudzony kruchy spód wyłóż maliny i zalej je masą budyniową. Schłodź przez około godzinę (agar bardzo szybko tężeje) następnie polej rozpuszczoną czekoladą oraz tahini, posyp w koło sezamem.



Owoce liofilizowane – Zdrowo Posypane

Owoce liofilizowane – Zdrowo Posypane

Lubicie liofilizowane owoce? Wiecie na czym polega liofilizacja? W odróżnieniu od suszonych owoców, owoce liofilizowane nie tracą cennych witamin i minerałów. W przypadku owoców suszonych za ubytek witamin odpowiada wysoka temperatura. W procesie liofilizacji temperatura jest bardzo niska i nie wpływa ona negatywnie i tym samym owoce pozostają bogate w witaminy, tak ważne dla naszych organizmów. Dzisiaj przedstawione przez nas produkty z liofilizowanych owoców otrzymałyśmy od Zdrowo Posypane  sprawdźcie koniecznie co pysznego firma ma do zaoferowania 😍



Nazwa: grysik / pyłek owocowy
Firma: Zdrowo Posypane Grundmaster
Skład: owoce liofilizowane 100% - truskawka / jabłko / wiśnia / ananas / czarna porzeczka / jeżyna / śliwka / czerwona porzeczka
Masa netto: grysik – 14g saszetka / pyłek – 5g saszetka
Informacje dodatkowe: bez konserwantów i zbędnej chemii, bez sztucznych aromatów, bez barwników, bez dodatku siarki, bez dodatku cukru, bez glutenu. Odpowiedni dla dorosłych, dzieci od 6 miesiąca życia oraz wegetarian i wegan..
Sklep: Zdrowo Posypane 
Cena: grysik / pyłek (3 saszetki) – 9 zł / pyłek (6 saszetek) – 16 zł

Nasza opinia
Smak: Przede wszystkim zobaczcie tą różnorodność owoców! Mamy do wyboru grysik (kawałeczki owoców) z ananasa, wiśni, jabłka i truskawki. Do tego zestaw pyłków (owoce w zmielone na puder) z truskawki, jeżyny, czarnej porzeczki, czerwonej porzeczki, śliwki i wiśni. W smaku przede wszystkim czuć skoncentrowany smak danego owocu, czyli naturalny smak bez żadnych sztucznych aromatów czy dosładzania. Szczególnie spodobało nam się to, że grysik fajnie chrupie i fajnie urozmaica strukturę np. deseru.

Ocena: Nie ma co się rozwodzić długo nad smakiem, bo są to po prostu pyszne naturalne owoce w bardzo ciekawej formie. Zarówno pyłek jak i grysik świetnie nadadzą się do deserów, owsianek, jogurtów, ciast itd. możliwości jest mnóstwo. Ostatnio pyłek truskawkowy dodałyśmy do kawy latte i to było GENIALNE. Oczywiście mamy aktualnie lato i wokół nas jest mnóstwo świeżych owoców, ale te produkty są fajnym urozmaiceniem i szczególnie warto na nie zwrócić uwagę szczególnie jesienią czy zimą aby poczuć troszkę lata.


Skala: 6 pand


SERNIK waniliowo - malinowy „Ptasie Mleczko” (bez glutenu, białego cukru)

SERNIK waniliowo - malinowy „Ptasie Mleczko” (bez glutenu, białego cukru)

Nie od dziś wiadomo, że kochamy serniki ale czasem trudno nam stwierdzić czy bardziej przepadamy za pieczonymi czy za tymi na zimno… Właśnie dlatego połączyłyśmy oba te obozy i zjednoczyłyśmy fanów i jednych i drugich 😋 Przed Wami waniliowy pieczony sernik z malinową warstwą sernika na zimno 💚

Na naszym IG możecie zobaczyć film z przygotowania (tutaj)

   

Składniki (śr: 20cm):

Sernik pieczony
-800g sera zmielonego na sernik
-40g budyniu waniliowego
-3 jajka
-ok 100-130g ksylitolu

Sernik na zimno malinowy
-250g sera zmielonego na sernik
-100g frużeliny malinowej
-50g wrzątku
-galaretka malinowa

Dodatkowo
-biała czekolada bez cukru
-maliny

SERNIK PIECZONY
1. Ser, ksylitol, jajka i budyń zblendować razem na gładką masę.
2. Masę wlać do wyłożonej na dnie papierem do pieczenia tortownicy. Na zewnątrz otoczyć blaszkę folią aluminiową tak aby nie dostała się pod nią woda.
3. Tortownicę włożyć do większego naczynia żaroodpornego (lub większej blachy) i w to naczynie wlać wodę, tak aby nie sięgała brzegów foli aluminiowej.
4. Sernik w kąpieli wodnej piec w 170’C ok 50-60 minut (od nagrzania piekarnika) aż do widocznego zarumienienia góry.
5. Ostrożnie wyjąć z wody upieczony sernik i zostawić do odparowania oraz wystudzenia. Następnie włożyć go do lodówki na kilka godzin, najlepiej na noc.

SERNIK NA ZIMNO MALINOWY
6. Ser i frużeline wymieszać razem.
7. Galaretkę zalać wrzątkiem i mieszać do jej dokładnego rozpuszczenia.
8. Galaretkę połączyć z serkiem i frużeliną.
9. Masę wylać na upieczony i wychłodzony sernik. Wyrównać górę i wstawić na kilka godzin do lodówki.
10. Na koniec zdjąć obręcz i polać sernik rozpuszczoną w kąpieli wodnej czekoladą oraz ozdobić według uznania.



Vegangurty z nerkowców – Planton

Vegangurty z nerkowców – Planton

Pewnie znacie już firmę Planton, te roślinne zamienniki jogurtów możecie już dostać stacjonarnie w wielu sklepach. Tym razem mamy dla Was świeżynki, które wchodzą dopiero do sprzedaży a my dzięki firmie w ramach prezentu miałyśmy okazję je przetestować. Zapraszamy Was na recenzję vegangurtów na bazie orzechów nerkowca.






Nazwa: vegangurt (roślinny jogurt) z nerkowców o smaku naturalnym / waniliowym / z ziarnami / brzoskwiniowym z ziarnami
Firma: Planton (MAGDA plant-based)
Skład:
Naturalny
– mleczko z orzechów nerkowca 92,4% (woda, zmielone orzechy nerkowca), mąka tapiokowa, skrobia, białko słonecznika, inulina, substancja zagęszczająca: pektyna, wegańskie kultury bakterii jogurtowych.
Waniliowy – mleczko z orzechów nerkowca 80% (woda, zmielone orzechy nerkowca), cukier trzcinowy nierafinowany, mąka tapiokowa, skrobia, białko słonecznika, inulina, ekstrakt z wanilii, substancja zagęszczająca: pektyna, zagęszczony sok cytrynowy, koncentrat z krokosza barwierskiego, koncentrat z marchwi, naturalny aromat waniliowy, wegańskie kultury bakterii jogurtowych.
Zboża – mleczko z orzechów nerkowca 80% (woda, zmielone orzechy nerkowca), syrop z agawy, mąka tapiokowa, nasiona i zboża 1,5% (nasiona konopi siewnych, nasiona szałwii hiszpańskiej, siemię lniane, ryż, kasza owsiana, kasza gryczana), skrobia, białko słonecznika, inulina, substancja zagęszczająca: pektyna, koncentrat z marchwi, zagęszczony sok cytrynowy, naturalny aromat, wegańskie kultury bakterii jogurtowych
Brzoskwinia i zboża –mleczko z orzechów nerkowca 74,8% (woda, zmielone orzechy nerkowca), ekstrakt z jabłka, mąka tapiokowa, brzoskwinie 2%, ziarna i zboża 1,4% (nasiona konopi siewnych, nasiona szałwii hiszpańskiej, siemię lniane, ryż, kasza owsiana bezglutenowa, kasza gryczana), skrobia, białko słonecznika, inulina, substancja zagęszczająca: pektyna, koncentrat z marchwi, zagęszczony sok cytrynowy, naturalny aromat, wegańskie kultury bakterii jogurtowych
Masa netto: 300g / 150g
Wartości odżywcze:
Naturalny – 100g/ 65g kcal, tłuszcz – 2,9g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,5g, węglowodany – 7,4g w tym cukry – 0,6g, błonnik – 1,5g, białko – 1,6g, sól – 0,01g
Waniliowy – 100g/ 95 kcal, tłuszcz – 2,5g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,4g, węglowodany – 16g w tym cukry – 9,4g, błonnik – 1,3g, białko – 1,4g, sól – 0,01g
Zboża – 100g/ 83 kcal, tłuszcz – 2,8g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,5g, węglowodany – 12g w tym cukry – 6,0g, błonnik – 1,4g, białko – 1,7g, sól – 0,01g
Brzoskwinia i zboża – 100g/ 84 kcal, tłuszcz – 2,5g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,4g, węglowodany – 13g w tym cukry – 7,0g, błonnik – 1,4g, białko – 1,6g, sól – 0,01g
Informacje dodatkowe: wegański, bez glutenu, bez soi
Sklep: Auchan, internetowo – Evergreen, Gilko oraz Magda Roślinna
Cena: 150g – 5,99 zł, 300g – 9-10 zł

Nasza opinia
Smak: Jogurty roślinne są bardzo kremowe bez żadnych grudek i zważeń. Oczywiście wersje ze zbożami tych zbóż mają idealną ilość, czyli taką, która fajnie urozmaica konsystencję jogurtu i nie przeszkadza podczas jedzenia. Naturalny smak jest właśnie przyjemnie neutralny, nie czuć tutaj typowo orzechów nerkowca ale dzięki nim ogólny odbiór smaku jest, że tak się wyrażę „pełny” i nie czuć „rozwodnienia” jak przy niektórych roślinnych zamiennikach. Opcja waniliowa zawiera ekstrakt z wanilii co faktycznie czuć, dla nas jest to smak zbliżony do serka Danio tylko, że w wersji roślinnej i zdecydowanie mniej słodkiej. Naturalny jogurt ze zbożami oraz brzoskwiniowy ze zbożami są równie smaczne. Brzoskwinia jest wyczuwalna jako taka lekko kwaśno-słodka nuta ale zdecydowanie nie jest to smak dominujący.

Ocena: Wszystkie vegangurty bardzo nam smakowały i najbardziej jednej z nas smakował waniliowy a drugiej brzoskwiniowy ze zbożami. Te dwa smaki naszym zdaniem świetnie smakują solo na taki deserek po obiedzie. Za to wersja naturalna i naturalna ze zbożami genialnie sprawdzą się jako dodatek do deserów, owsianek, naleśników czy gofrów. Dawno nie jadłyśmy tak pysznych i kremowych roślinnych jogurtów.






Skala: 6 pand


Copyright © 2016 Candy Pandas , Blogger