Wegański „sernik” proteinowy i proteinowe batony (bez glutenu, cukru białego, laktozy, wegański, bez pieczenia)

Wegański „sernik” proteinowy i proteinowe batony (bez glutenu, cukru białego, laktozy, wegański, bez pieczenia)

Kiedy temperatura nas rozpieszcza (naszym zdaniem za bardzo) sugerujemy nie uruchamiać piekarników 😊 Proponujemy Wam deser bez pieczenia, bez cukru, glutenu, laktozy i wegański a do tego z dawką proteinek aby mógł stanowić świetny deser po treningu 💪 Jak widzicie zdecydowaną większość składników możecie nabyć w sklepie cosdlazdrowia.pl za bardzo przyzwoite ceny 😉 Polecamy zrobić ten deser raz a na pewno zrobicie go ponownie 😍

Krem z orzechów laskowych i dżem kokosowy – Nocciolata, Buko Organic

Krem z orzechów laskowych i dżem kokosowy – Nocciolata, Buko Organic

Możemy lubić owoce, lody, cukierki, żelki itd. Jednak to właśnie czekolada i wszystko co z kakao związane ma w sobie to "coś" co sprawia, że po nią sięgamy chętniej. Dodatkowo jeśli połączona jest np. z orzechami tworząc aksamitny krem rozpływający się w ustach to otrzymujemy tzw. "szczęście zamknięte w słoiczku", a jak wypadnie na tym tle połączenie kakao i kokosu określone dżemem? Przekonajcie się sami 😃
Po więcej taki wspaniałych i ciekawych produktów zapraszamy do sklepu ITALIMPORT 👍

Tort lodowy jagodowo- kokosowy (bez glutenu, cukru, laktozy)

Tort lodowy jagodowo- kokosowy (bez glutenu, cukru, laktozy)

Lody nie zawsze muszą być podawane w formie gałek. 🍨 Torcik lodowy to idealny pomysł na stworzenie deseru i ciasta jednocześnie. Dodatkowo jest bez glutenu, laktozy oraz białego cukru czyli zdrowie w pysznej i pięknej odsłonie. Ryżowy biszkopt, kokosowo-ryżowe lody, kokosowe praliny a to wszystko z dodatkiem jagód. Gwarantujemy, że deser zniknie szybciej niż się rozpuści! No chyba, że macie 30'C to nie gwarantujemy długiej trwałości 😉 






Składniki:

Jagodowy biszkopt (śr: 19cm)
-2 jajka
-1 białko
-70g ksylitolu
-60g mąki ryżowej
-30g skrobi (np. z tapioki)
-ok 5-7 łyżek soku z rozmrożonych jagód
-sok z ½ dużej cytryny

Lody kokosowo-jagodowe
-160g ryżu jaśminowego
-1200ml mleka migdałowego i kokosowego
-ksylitol
-śmietanka kokosowa z jednej puszki 400ml
-ok 100g mrożonych jagód

Pralinki kokosowe
-3 łyżki wcześniej ugotowanego ryżu jaśminowego
-5-6 łyżek wiórków kokosowych

Krem jagodowy
-4 łyżki śmietanki kokosowej
-2 łyżki jagód
-1 łyżka ksylitolu

JAGODOWY BISZKOPT
Białka oddzielić od żółtek i ubić na sztywną pianę. Dodać ksylitol, miksować do jego rozpuszczenia i dodać żółtka. Mąkę i skrobie przesiać partiami do masy jajecznej i delikatnie całość wymieszać. Teraz wlać sok z jagód oraz sok z cytryny i znów delikatnie wymieszać. Piec w 160° ok 25 minut (do suchego patyczka). Biszkopt całkowicie wystudzić, wyciągnąć z formy i podzielić na dwa blaty (delikatnie oskrobać przyrumienione boki i wierzch).

LODY KOKOSOWO-JAGODOWE
Ryż ugotować w mleku roślinnym do miękkości i całkowitego wyparowania płynu, wystudzić. Dodać stałą część (śmietankę) z puszki mleczka kokosowego z wcześniej chłodzonego przez ok dwa dni w lodówce) oraz ksylitol (według własnych preferencji), całość wymieszać i 3 łyżki odłożyć na bok. Wszystko zmiksować blenderem na gładką masę, którą wlać do dużego płaskiego pojemnika i wstawić do zamrażarki. Mieszać masę co 30 minut przez ok 3 godziny (lody mają być zwarte ale dość plastyczne). 
Uwaga!: ilość godzin zależy od siły mrożenia zamrażarki. 

PRALINKI KOKOSOWE
Odłożony wcześniej ryż ze śmietanką kokosową i ksylitolem ugnieść z wiórkami koksowymi do uzyskania plastycznej masy. Uformować małe kulki.

KREM JAGODOWY
Śmietankę kokosową zmiksować z  jagodami i ksylitolem.

Gdy lody osiągną właściwą konsystencję dodać jagody i odrobinę przemieszać, pierwszy blat umieścić w tortownicy, wyłożyć lody i ostrożnie ubić. Ponownie włożyć tortownicę z lodami do zamrażarki na ok 1 godzinę. Pod koniec tego czasu na drugi blat nałożyć krem jagodowy, pralinki oraz borówki. Wyjąć tortownicę, ostrym nożem oddzielić boki lodów i zdjąć pierścień tortownicy. Nałożyć górny już udekorowany blat i podawać jeszcze zmrożony tort.


Przepis ten miał już swoją premierę w magazynie "Mistrz Branży" gdzie znalazł swoje miejsce między licznymi mistrzami cukiernictwa. Pandy i w takim zacnym towarzystwie znalazły swój kącik 🐼 Dziękujemy za możliwość współpracy.

Raw batony pomarańcza i orzechy brazylijskie / jagody i chia - Made Good

Raw batony pomarańcza i orzechy brazylijskie / jagody i chia - Made Good

Złota myśl na dziś: "Szczęście należy brać hurtowo😃  Taki właśnie wniosek nasunął się nam podczas recenzowania poniższych batonów! Na takie zapotrzebowanie odpowiada sklep slimsore.pl. W tej chwili na stronie znajduje się inna wersja batonów (pewnie tak samo dobra 💜), jednak niebawem będą dostępne również inne kombinacje smakowe. Zapraszamy do recenzji!





Nazwa: Raw batony pomarańcza i orzechy brazylijskie/ jagody i chia Bio organic
Firma: Made Good
Skład:
Pomarańcza i orzechy: Rodzynki*, orzechy brazylijskie* 21%, żurawina*, olej kokosowy*, mąka z tapioki*, olej słonecznikowy*, sól morska, olejek pomarańczowy0,25%
Jagody i chia: Migdały*, rodzynki*, kokos*, jagody*, (jagody*, koncentrat soku jabłkowego*, olej słonecznikowy*), nasiona chia*, ziarna sezamu*, maliny* mąka z tapioki*, olej słonecznikowy mix ( olej słonecznikowy*, mix tokoferoli*, ekstrakt rozmarynowy*), sól morska, aromat malinowy.
*Składniki pochodzące z kontrolowanych upraw ekologicznych
Masa netto: 3 bars x 36g
Wartości odżywcze:
Pomarańcza i orzechy: 100g/ 429 kcal, tłuszcz – 30g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 6g, węglowodany – 39g w tym cukry – 23g, błonnik – 6g, białko – 10g, sól – 0,25g
Jagody i chia: 100g/ 382 kcal, tłuszcz – 21g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 6g, węglowodany – 47g w tym cukry – 29g, błonnik – 8g, białko – 10g, sól – 0,31g
Informacje dodatkowe: Produkt organiczny, bez orzechów ziemnych, bez glutenu, o niskim IG,bez cukru i syropu, wegański, koszerny.
Sklep:
Cena: szt-ok 5 zł, 3 pack-14 zł

Nasza opinia
Wygląd: Dwa płaskie kartoniki mieszczą w sobie po 3 batoniki standardowej wielkości. Podoba nam się to, że każde opakowanie ma tzw. okienko przez, które widzimy piękną wieloskładnikową zawartość. Składniki są „grubo ciachane” więc każdy można bez problemu zidentyfikować.

Smak:
Pomarańcza i orzechy: Po otwarciu od razu czuć słodko-kwaśny zapach skórki pomarańczowej. Baton jest zwarty ale nie zbity, jego rozczłonkowanie nie stanowi dużego problemu. Podczas jedzenia na samym początku czuć mocno pomarańcze, następnie rodzynki, żurawinę niekoniecznie. Duże orzechy nie są miękkie lecz chrupiące i bardzo dobrze komponują się z cytrusowym smakiem. Również dzięki temu baton jest mniej słodki od drugiego wariantu.

Jagody i chia: Tym razem po otwarciu czujemy po prostu zapach suszu. Struktura pozostała niezmieniona. Najbardziej w smaku dominują rodzynki, później o uwagę nieco dopominają się pozostałe owoce jak maliny i jagody. Zaletą są również duże i chrupiące migdały, miękkie owoce oraz wyczuwalne nasionka chia, jednak kokosu czy sezamu trzeba się dopatrywać. Za sprawą owoców baton jest bardzo słodki ale jeszcze w rozsądnych granicach.

Podsumowanie: Oba batoniki przede wszystkim zaspakajają ochotę na słodycze, chęć na chrupanie oraz apetyt na orzechy i suszone owoce. Dodatkowo zacny skład sprawia, że nie zajadamy się pseudo zdrowymi, orzechowymi czy zbożowymi batonami z trzema rodzajami słodzików w składzie. Stwierdzamy, że obie wersje są godne polecenia jednak mimo lekkiej niechęci do woni pomarańczy w słodyczach to właśnie ten wariant smakował nam najbardziej. Jest to swego rodzaju przełom w naszych preferencjach smakowych :D

Budyń marchewkowo-bananowo-jabłkowy z płatkami kukurydzianymi i RAW batonem Made Good

Pomarańcza i orzechy brazylijskie / Jagody i chia
Ocena: 6 pand


Wegański „sernik” kokosowy z mango (bez glutenu, cukru, laktozy, wegański, bez pieczenia)

Wegański „sernik” kokosowy z mango (bez glutenu, cukru, laktozy, wegański, bez pieczenia)

Pewnie już znacie to zacne połączenie - mango i kokos, jednak proponujemy Wam coś znacznie bardziej spektakularnego niż koktajl czy lody. Dzisiejszy deser wygląda jak tort za milion dolarów (physalis to cudne perełki 😊)  a wykonuje się go szybko i jest przepyszny. Naszym zdaniem biała część jest dużo lepszą wersją wegańskiego sernika niż np. tofurnik za sprawą kokosowego kremu, więc zdecydowanie warto zapoznać się z produktami, które oferuje sklep Kuchnie Świata i umożliwiają nam stworzenie takich cudowności 😍 


Składniki (śr: 18cm):

Masa „serowa” kokosowa
-100g naturalnego tofu
-350ml „mleka” ryżowego
-ksylitol
-10g ziarenek chia
-10g agaru – polecamy TEN 

Warstwa z mango
-150ml wody
-5g agaru

Dodatkowo
-Pitaja i Physalis do ozdoby

MASA „SEROWA” KOKOSOWA
Kostkę kremu kokosowego podgrzać w firmowym foliowym opakowaniu w kąpieli wodnej. Następnie przeciąć worek i wlać do garnuszka, dodać tofu, napój ryżowy i wszystko zblendować na gładką masę (jeśli zaczyna się jakby ważyć należy długo blendować). Dodać ksylitol w odpowiedniej ilości, chia i agar - pozostawić na 5 minut do napęcznienia agaru. Następnie całość zagotować na małym ogniu ciągle mieszając (od momentu bąbelkowania trzymać jeszcze 3 minutki i zdjąć z ognia). Do tortownicy wyłożonej na dnie folią wlać połowę masy, resztę zostawić w garnuszku pod przykryciem aby dłużej było ciepłe i się nie ścięło. Tortownicę wstawić do zamrażarki na kilka minut (agar dość szybko tężeje).

WARSTWA Z MANGO
W czasie przygotowania masy kokosowej można już mus z mango wlać do garnuszka, dodać wodę oraz agar i zostawić na minimum 5 minut. Następnie zagotować cięgle mieszając tak jak wcześniej masę kokosową.  Gdy pierwsza warstwa w tortownicy stężeje, wlać warstwę z mango i znów wstawić do zamrażarki. Na końcu wlać pozostałą część masy kokosowej.

Po kilku godzinach spokojnie można kroić deser i dekorować owocami.


Eko wafle gryczane/ amarantusowe/ orkiszowe - Biojeje + KONKURS!

Eko wafle gryczane/ amarantusowe/ orkiszowe - Biojeje + KONKURS!

Pamiętacie jeszcze naszą dawną recenzję wafli zbożowych Siejeje? Recenzja cieszyła się dużym zainteresowaniem, więc dziś wracamy wspomnieniami do przeszłości i przedstawiamy nową a nawet lepszą wersję tych produktów. Przed Wami trzy wersje wafli: gryczane, amarantusowe i orkiszowe. Wszystkie dostępne są w mniejszym i większym opakowaniu a co jest jeszcze ważne to fakt iż są ekologiczne 😊  
NIŻEJ INFORMACJE O KONKURSIE!

gryczane - bez certyfikatu

Nazwa: Wafle gryczane/ amarantusowe/ orkiszowe
Firma: Siejeje- marka Biojeje
Skład:
Gryczane: kasza gryczana* 95%, łuska gryczana*, ryż brązowy*, olej słonecznikowy*, sól morska;
Amarantusowe: mąka pszenna*, amarantus* 10%, ryż brązowy*, olej słonecznikowy*, sól morska
Orkiszowe: mąka orkiszowa*, mąka pszenna*, łuska gryczana*, ryż brązowy*, olej słonecznikowy*, sól morska
 (*certyfikowany składnik ekologiczny)
Masa netto: 27g / 60g
Wartości odżywcze:
Gryczane: 100g/ 392 kcal, tłuszcz – 2g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,5g, węglowodany – 70,1g w tym cukry – 1,4g, błonnik – 4,9g, białko – 13,7g, sól – 0,42g
Amarantusowe: 100g/ 375 kcal, tłuszcz – 1,8g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,5g, węglowodany – 73,5g w tym cukry – 3,39g, błonnik – 3,8g, białko – 13,2g, sól – 0,86g
Orkiszowe: 100g/ 389 kcal, tłuszcz – 2g w tym kwasy tłuszczowe nasycone – 0,5g, węglowodany – 75,1g w tym cukry – 3,4g, błonnik – 4,8g, białko – 13,1g, sól – 0,42g
Informacje dodatkowe: produkty ekologiczne
Sklep: internetowe ekosklepy ( zdrowazywnosc.com.pl / biozakatek.pl)
Cena: małe- ok 3,50zł, duże- 4zł

Nasza opinia
Wygląd: Znów do czynienia mamy z „dmuchanymi” spodkami czy jak ktoś woli z ekstrudowanymi waflami zbożowymi ;) Na pierwszy rzut oka różnią się kolorem: gryczane są ciemniejsze, szaro-brązowe; orkiszowe są jasne i posiadają drobne ciemne kropeczki, a amarantusowe wyglądają bardzo tradycyjnie ;)

Smak: Wszystkie wafle posiadają taką samą konsystencję i strukturę. Pierwsze wrażenie to przede wszystkim chrupkość, która bardzo szybko mięknie i kurczy się pod wpływem śliny.
Najchętniej sięgnęłyśmy oczywiście po nasze ukochane smaki czyli wafle gryczane, które mają całkiem intensywny smak i aromat gryki. Dla wielbicieli tego zboża to niesłychana gratka ale sądzimy, że osoby, które nie są przekonane do tego specyficznego smaku też nie muszą przed nimi uciekać.
Kolejne wafle amarantusowe ciekawiły nas równie mocno. Amarantu bardzo lubimy (my i nasza rodzina) a szczególnie nasze ciastka na tej mące. Nic dziwnego, że ta właśnie wersja wafli zdobyła uznanie w domowym rankingu. To „Złoto Inków” również posiada charakterystyczny smak (dla innych orzechowy a dla nas buraczany), którego tutaj nie brakuje. Dodatek pszenicy go równoważy więc smak jest idealnie wyważony.
Ostatnie wafle orkiszowe są najbardziej neutralne w smaku. Dodatek łuski gryczanej nie jest zbytnio wyczuwalny ale może to wynikać z tego, że grykę wolimy w znacznie wyższych stężeniach ;)

Podsumowanie: Tak jak się spodziewałyśmy było chrupko i smacznie. Cieszy nas fakt, że gryczane wafle nie mają w sobie pszenicy, i że ich nazwa jest adekwatna do smaku. Amarantusowa wersja również smakuje zbożem tytułowym i z chęcią zjadłyśmy je mimo pszenicy w składzie. Warto znów dodać, że rodzina najbardziej je polubiła. Wafle orkiszowe natomiast zasmakują entuzjastom naturalnych, standardowych smaków, które nie zaburzają im odbioru dodatków.

Do takiej smakowitej wieżyczki wystarczą Ekologiczne wafle Biojeje, masło daktylowo- włoskie, ulubione orzechy i owoce :)

Gryczane i Amarantusowe
Ocena: 6 pand

Orkiszowe
Ocena: 5 pand


KONKURS!!!
Ogłaszamy konkurs lekki i przyjemny :) Nagrodą jest mega karton powyższych ekologicznych wafli + zestaw otrębowych talerzy Biotrem (nasza recenzja talerzy).

Co trzeba zrobić:
-polubić fanpage SIEJEJE 
-udostępnić informacje o konkursie na swoim fb
-wysłać na maila (monishka1@o2.pl) zdjęcie (przepis nie jest konieczny) propozycji z czym najchętniej zjedlibyście wafle Biojeje :) Może to być danie, deser, sałatka, śniadanie… wszystko co Wam się zamarzy :) Ilość zgłoszeń bez ograniczeń.

Zasady nie są trudne a na pewno każdy z Was posiada zdjęcia ciekawych potraw, w których wspomniane wafle w różnej formie mogłyby świetnie się wpasować. Wszystkie zdjęcia umieszczone zostaną w galerii na naszym fb.

Na zgłoszenia czekamy do 24 maja (2 tygodnie) a wyniki, w których wygrywa 1 osoba ogłosimy do 4 dni od zakończenia konkursu. 
Kakaowe ciasto z orzechami, solonym popcornem i kokosowym karmelem (bez glutenu, laktozy, cukru białego, wegańskie)

Kakaowe ciasto z orzechami, solonym popcornem i kokosowym karmelem (bez glutenu, laktozy, cukru białego, wegańskie)

Co powiecie na wypiek pozornie wyglądający na cukrową rozpustę? Pozornie, ponieważ jest to wegańskie ciasto całkowicie legalne zrobione z bezglutenowych mąk, które ukrywa w sobie masło arachidowe oraz moc dobrej jakości orzechów  skąpanych w karmelu na śmietance kokosowej. Ciekawym dodatkiem jest domowy popcorn a całość wieńczy pyszna polewa kakaowa.  Jak widzicie pandy w tych klimatach czują się znakomicie! 🐼💙Wiele istotnych składników znajdziecie w sklepie cosdlazdrowia.pl 😊







Składniki:

Wegańskie ciasto kakaowe (śr: 18cm)
-95g mąki ryżowej
-95g mąki gryczanej
-45g kakao
-100g miękkiego oleju kokosowego
-90g ksylitolu
-2 łyżki mielonego lnu + 9 łyżek wody
-250ml napoju roślinnego
-1 spora łyżka śmietanki kokosowej (stałej części z mleka kokosowego)
- ½ łyżeczki proszku do pieczenia na kamieniu winnym
- ½ łyżeczki sody oczyszczonej

Nadzienie orzechowo-popcornowe
-orzechy brazylijskie Vivio
-kukurydza do popcornu (bez soli i tłuszczu) + olej kokosowy rafinowany Vivio   + odrobina soli

Karmel kokosowy
-150g gęstej części z mleka kokosowego (śmietanka)
-5-7 łyżeczek cukru kokosowego

Polewa kakaowa
-3-4 łyżki kakao
-ksylitol

WEGAŃSKIE CIASTO KAKAOWE
Len wymieszać z wodą i zostawić na 5 minut. Mąki, kakao, proszek do pieczenia i sodę wymieszać. Olej kokosowy i ksylitol wymieszać w osobnej misce. Do oleju z ksylitolem dodać lnianą mieszankę i ubić na średnich obrotach miksera przez chwilę. Dodać suche składniki, napój roślinny i śmietankę, całość dobrze wymieszać. Ciasto ma być gęste ale nie suche. Do wyłożonej na dnie papierem do pieczenia tortownicy wyłożyć gęste ciasto i tak uformować aby na środku stworzyć spore wgłębienie a brzegi były do końca pokryte. Piec w 180’C ok 30 minut (sprawdzić patyczkiem czy jest w środku dopieczone). Po wystudzeniu łyżką wydrążyć ze środka nadmiar ciasta (i zjeść :).

KARMEL KOKOSOWY
Śmietankę kokosową zagotować w garnuszku, dodać cukier kokosowy (może być też np. trzcinowy ale musi być brązowy) i gotować na małym ogniu kilkanaście minut do częściowego zredukowania. Pozostawić do wystudzenia ale nie całkowitego stężenia karmelu.

POLEWA KAKAOWA
Olej rozpuścić w garnuszku, dodać kakao i odpowiednią ilość ksylitolu lub innego słodu. Całość wymieszać do połączenia ale nie zagotowywać. Polewę ostudzić i poczekać aż lekko stężeje kładąc ją do lodówki.

NADZIENIE ORZECHOWO-POPCORNOWE
Do garnka wlać olej kokosowy 0,5-1 cm warstwę, podgrzać i wsypać kukurydzę (tak aby ziarenka były całe pokryte olejem. Trzymać na ogniu pod przykryciem do momentu wystrzelenia wszystkich ziarenek popcornu. Wysypać go na sito, wybrać spalone ziarenka i odrobinę posolić. Orzechy pokroić na mniejsze kawałki, wymieszać z dowolną ilością popcornu (tak aby mieszanka wystarczyła do wypełnienia ciasta). Orzechy i popcorn wymieszać wraz z wystudzonym karmelem kokosowym (nie trzeba dodawać całego).
 
kliknij aby powiększyć
Ciasto kakaowe wyłożyć na dnie sporą warstwą masła orzechowego, następnie wypełnić je nadzieniem i lekko ubić. Dookoła polać ciasto polewą kakaową, udekorować górę resztką popcornu i całymi orzechami i znów polać strużkami polewy. Poczekać kilka minut w chłodnym miejscu aby karmel związał nadzienie i zajadać :)


Konfitura z czarnej porzeczki z ksylitolem i masło orzechowe crunchy - cosdlazdrowia.pl

Konfitura z czarnej porzeczki z ksylitolem i masło orzechowe crunchy - cosdlazdrowia.pl

Kolejna recenzja masła orzechowego (i robimy przerwę na kilka tygodni z recenzjami masełek 😉) ale w zacnym duecie! Dżem i masło orzechowe to bardzo znane połączenie w Ameryce ale i u nas cieszy się sporą popularnością. Bardzo polecamy ten mix smaków jednak aby było pysznie najważniejszy jest dobór składników. Dobrej jakości masło orzechowe i przepyszna konfitura porzeczkowa słodzona ksylitolem świetnie wpisuje się w nasze standardy 😋 Oba produkty znajdziecie w sklepie cosdlazdrowia.pl 💚

bez certyfikatów






Nazwa: Konfitura z czarnej porzeczki z ksylitolem i masło orzechowe crunchy
Firma: Pięć przemian i Vivio
Skład:
Konfitura: czarna porzeczka, ksylitol 20%, sok z cytryny, pektyna (sus. żelująca), świeża mięta, sól himalajska.
Masło orzechowe: masło orzechowe 100%.
Masa netto: konfitura – 200g, masło – 900g
Wartości odżywcze:
Konfitura: 100g/  153 kcal, tłuszcz – 1,2g, węglowodany – 31,9g w tym cukry – 6,4g, w tym alk. wielowodorotlenowe – 20g, białko – 1,1g, sól – 0,065g
Masło orzechowe: 100g/ 609 kcal, tłuszcz – 46,1g w tym kwasy tłuszczowe nasycone –6,10g, węglowodany – 19,2g w tym cukry – 6,2g, błonnik – 7,3g, białko – 25,7g, sól – 0,04g
Cena: masło- 25-27zł, konfitura- 9-10zł

Nasza opinia
Wygląd: Dwa produkty różniące się wyglądem zewnętrznym jak i wewnętrznym, pozornie do siebie nie pasujące a jednak smakowicie się uzupełniają. Masło orzechowe zamknięte w mega plastikowym słoju ma apetyczny kolor oraz nasz ulubiony crunchy dodatek w postaci kawałków orzechów. Natomiast mały szklany słoiczek skrywa treściwą miazgę owocową o bardzo intensywnym kolorze i kwaśnym owocowym zapachu.

Smak:
Masło orzechowe posiada w sobie tą właśnie naturalną słodycz fistaszków a zarazem delikatną goryczkę prażenia, takie połączenie lubimy najbardziej. Całość nie jest lejąca czy za bardzo zwarta a wręcz idealnie wywarzona konsystencja dodaje przyjemności podczas jedzenia. Dodatkowo element chrupiący ją potęguje i koniec końców jesteśmy w orzechowym niebie :D
Konfitura porzeczkowa tak jak wspomniałyśmy jest treściwa. Nie znajdziemy tu owocowej galaretki między owocami tylko moc porzeczek. Ksylitol nadaje delikatnej słodyczy, więc kwaśne porzeczki grają tutaj pierwszoplanową rolę. Cukier brzozowy posiada także taki smaczek „odświeżenia”, więc wraz z dodatkiem mięty wykańczają całą serie wrażeń.

Podsumowanie: Oba jakże odmienne produkty stanowią niecodzienne połączenie śniadaniowe lub deserowe. Świetnie smakuje na kanapce, waflach, naleśnikach czy herbatnikach. Pamiętajcie, że oba składniki muszą oddzielnie być smaczne i dobrej jakości aby razem stanowić obłędną całość. Polecamy to zacne masełko i konfiturę z ksylitolem :)

Ciasto szpinakowe z masłem orzechowym


Ocena: 6 pand

Copyright © 2016 Candy Pandas , Blogger